Prášek vitaminu B1 (hydrochlorid thiaminu nebo Hcl, thiamin mononitrát, dusičnan thiaminu)

Vitamín B1 Prášek (thiamin hydrochlorid nebo Hcl, thiamin mononitrát, thiamin nitrát) Klíčová slova: Thiamin hydrochlorid, Thiamin Hcl, thiamin mononitrát, Vitamin B1 Hcl, Thiamin dusičnan Popis: Thiamin, také nazývaný Vitamin B1, je imoprtant živiny potřebné pro sacharidy. ..

Podrobnosti o produktu

Vitamín B1 prášek (thiamin hydrochlorid nebo Hcl, thiamin mononitrát, thiamin dusičnan)

Vitamin B1 Powder ( Thiamine Hydrochloride Or Hcl, Thiamine Mononitrate, Thiamine Nitrate ).jpg

Jméno výrobku:

Vitamín B1 prášek, thiamin

Synonyma:

Thiamin hydrochlorid
Thiamin Hcl
Vitamin B1 Hcl

Thiamin mononitrát
Vitamín B1 mononitrát
Diatamin thiamin
Dusičnan vitaminu B1

Specifikace:

BP, EP, USP

BP, EP, USP

CAS

67-03-8

532-43-4

Vlastnosti:

Bílý krystalický prášek

Bílý nebo téměř bílý krystalický prášek nebo malé, bezbarvé krystaly

Vzorec:

C12H18C12N4OS

C12H17N504S

Struktura:

30.jpg

31.jpg

Balík:

25 kg / Drum; 25 kg / karton

25 kg / Drum; 25 kg / karton


Klíčová slova: Thiamin hydrochlorid, Thiamin Hcl, Thiamin mononitrát, Vitamin B1 Hcl, Thiamin Nitrate Powder API, Surovina

Popis hydrochloridu thiaminu (vitamin B1 Hcl) :

Thiamin, také nazývaný vitamín B1, je nepostradatelnou živinou potřebnou pro metabolismus uhlohydrátů; Vitamín B1 se také podílí na funkci nervů.

Obvykle existují dvě soli: thiamin hydrochlorid (vitamin B1 Hcl), thiamin mononitrát (nitrát vitamínu B1).

Thiaminhydrochlorid, chemický název: Hydrochlorid 3 - [(4-amino-2-methylpyrimidin-5-yl) methyl] -5- (2hydroxyethyl) -4-methylthiazoliumchloridu

Chemický název 3 - [(4-Amino-2-methylpyrimidin-5-yl) methyl] -5- (2-hydroxyethyl) -4-methylthiazoliumnitrát.

Dietní zdroje vitaminu B1 jako celozrnné, masné výrobky, zelenina, mléko, luštěniny a ovoce. Také se vyskytuje v luscích a kvasnicích rýže. Chronický nedostatek vitaminů B1 Hcl může způsobit některé problémy, jako je neurologické poškození, bariberi, Wernicke-Korsakoffův syndrom atd.

Hydrochlorid thiaminu (Vitamin B1 Hcl), dusičnan thiaminu (vitamin B1 mononitrát) jsou vitamíny s antioxidační aktivitou a erytropoietickými vlastnostmi. Bude mít také schopnost jako kognitivní a náladově modulační, anti-aterosklerotická.

Je dokázáno, že thiamin Hcl chrání proti peroxidaci lipidů indukovanou olovem v játrech a ledvinách. Nedostatek hydrochloridu vitaminu B1 může mít za následek selektivní neuronální smrt v některých studiích na zvířatech. Smrt neuronů je vysoce spojena se zvýšenou tvorbou volných radikálů, což naznačuje, že oxidační stres hraje důležitou roli při poškození mozku spojeném s nedostatkem hydrochloridu thiaminu. Thiamin Hcl hraje klíčovou roli v intracelulárním metabolismu glukózy a předpokládá se, že thiamin inhibuje účinek glukózy a inzulínu na proliferaci buněk hladkého svalstva arterií. Tento účinek může podporovat aterosklerózu. Hydrochlorid vitaminu B1 (Thiamin Hcl) inhibuje tento účinek glukózy na endotelové buňky.

-----------------------

S chemickým názvem API je hydrochloridová forma 3 - ((4-amino-2-methyl-5-pyrimidinyl) methyl) -5- (2-hydroxyethyl) -4-methylthiazoliumchloridu, thiaminhydrochloridu nebo Hcl thiamin, vitamin, který je nezbytný pro aerobní metabolismus, buněčný růst, přenos nervových impulsů a syntézu acetylcholinu. Po hydrolýze je thiaminhydrochlorid fosforylován thiamin difosfokinázou za vzniku aktivního thiamin pyrofosfátu, také známého jako kokarboxyláza. TPP je koenzym pro mnoho enzymatických aktivit zahrnujících metabolismus mastných kyselin, aminokyselin a uhlohydrátů.

------------------------

Popis nitrátu thiaminu (mononitrát vitaminu B1):

Dietin tiaminu (vitamin B1 mononitrát) se nachází v potravinách, jako jsou obiloviny, celozrnné, masové, ořechy, fazole a hrach. Thiamin Mononitrate je zásadní při rozpadu sacharidů z potravin do produktů, které naše tělo hluboce potřebuje.

Mononitrát vitaminu B1 se používá k léčení nebo k prevenci nedostatku vitaminu B1. Injekční thiamin mononitrát je oblíbený přípravek používaný k léčbě beriberi, což je vážný stav způsobený prodlouženým nedostatkem vitamínu B1.

Oral Thiamine Mononitrate je k dispozici bez lékařského předpisu. Zatímco injekční vitamin B1 mononitrát musí být podán lékařem.

Thiamin mononitrát může být také užitečný pro některé účely, které nejsou uvedeny v tomto návodu k léčbě.

Jak thiamin hydrochlorid (vitamin B1 Hcl), tak thiamin mononitrát (mononitrát vitaminu B1) jsou rozpustné ve vodě a nerozpustné v alkoholu. Pokud se zahřívají, rozloží se.

Thiamin mononitrát hraje důležitou roli v procesu intracelulárního metabolismu glukózy. Obecně se předpokládá, že vitamin B1 mononitrát inhibuje účinek glukózy a inzulínu na proliferaci buněk hladkého svalstva arterií. Thiamin Mononitrate také pomáhá tělu přeměnit sacharidy a tuky na energii. Vitamín B1 Hcl je také nezbytný pro normální růst a vývoj těla. Je to základní složka pro krmné směsi a může usnadnit růst mladých zvířat. A Thiamin hydrochlorid pomáhá udržovat správné fungování našeho srdce a nervového a zažívacího systému.

Ačkoli se v našem těle nemůže uchovávat jak thiamin hydrochlorid (vitamin B1 Hcl), tak thiamin mononitrát (vitamin B1 mononitrát), po jeho vstřebání se bude koncentrovat do svalové tkáně.

-----------------

Thiamin mononitrate API, Surový materiál prášek, další populární název vitamín B1, je základní lidská živina, která se podílí na různých buněčných procesech, jako je syntéza aminokyselin nebo použití cukrů jako energie. Ačkoli thiamin mononitrát API, prach surovin je vyžadován biologií všech zvířat, to je jen generováno v primitivních organizmech, jako jsou bakterie a rostlinný život, takže lidské bytosti musí získat prostřednictvím potravin nebo zdrojů výživy. Když je Thiamin mononitrát API, Prášek surovin přidáván jako doplněk k potravinám, jako jsou snídaňové cereálie, je často označován v širším kontextu jako B-vitamínový komplex. Je to proto, že je obvykle přidáván ve spojení s jinými vitamíny B, jako je vitamin B2 nebo riboflavin, vitamín B3 nebo niacin a vitamín B6 známý jako pyridoxin, stejně jako další.

 

I když je rozhodující pro prakticky všechny buněčné funkce v těle, kde se rozkládá na thiamin pyrofosfát, jedna z těchto oblastí je správná funkce lidského nervového systému. Pokud je nedostatek thiamin mononitrátového API, prášku surovin, může být špatným výsledkem zánět nervů v blízkosti mozku známý jako periferní neuritida. hiamin mononitrát API, Prášek surovin, je také důležitý pro metabolické procesy, jako je trávení a doplňky jsou často předepsány pro zmírnění průjmu, ulcerózní kolitidy a dalších souvisejících stavů postižených narušeným metabolizmem potravin do energie a živin.

 

Vzhledem k Thiamin mononitrate API, práškové suroviny existují v tolika potravinách a rostlinách, jejichž zdroje jsou rozšířeny v celém potravinovém řetězci. Thiamin mononitrate API, Prášek pro suroviny má dlouhou skladovatelnost až 42 měsíců kvůli stabilitě sloučeniny, a proto je ideální volbou pro práci jako přísada v několika suchých potravinách, stejně jako nápojových prášků. Jeden z nejběžnějších míst Thiamin mononitrate API, surovina prášek je přidán jako živina je v obohacené obohacené mouky.

 

Vitamín B1 může jít na jiná označení na štítcích, jako je thiamin, thiamin hydrochlorid nebo Thiamin mononitrate API, surový prášek v důsledku zdroje, z něhož se získá a může být zahrnut do složek, které nejsou uvedeny na štítku. Příkladem jsou sloučeniny karagenanu a irského mechu, které jsou formami řas, které obsahují thiamin mononitrát. Thiamin mononitrate API, prášková surovina je také oblíbenou složkou mnoha kosmetických přípravků jako jsou krémy na obličej. Protože Thiamin mononitrate API, práškové suroviny podporují udržení zdravé pokožky a růstu vlasů. Tato vlastnost umožňuje komerční použití s ​​dvojím použitím jako kosmetická a výživová pomoc.

Důkazy naznačují, že thiamin mononitrát API, surový prášek má široký rozsah užitečných účinků na lidské tělo.

------------------

Klíčový rozdíl - thiamin mononitrát vs thiamin hydrochlorid

Tiamin mononitrát a thiamin hydrochlorid jsou zdroji thiaminu (vitamínu B1). Thiamin mononitrát se připravuje z hydrochloridu thiaminu odstraněním chloridového iontu a smícháním konečného produktu s kyselinou dusičnou. Jedná se o hlavní rozdíl mezi thiamin mononitrát a thiamin hydrochlorid. Pro další rozdíly kontaktujte společnost FENGCHEN GROUP CO., LTD.

----------------------

Jako profesionální Čína thiamin hydrochlorid nebo vitamín B1 Hcl, thiamin mononitrát nebo vitamin B1 mononitrát suroviny API dodavatele a výrobce, FENGCHEN GROUP CO, LTD dodává a vyváží thiamin hydrochlorid nebo vitamín B1 Hcl, thiamin mononitrát nebo vitamin B1 mononitrát surovin API z Číny již téměř 10 let.


Poznámky:

Nedostatek může mít za následek beriberi a je faktorem v alkoholické neuritidě a dalších syndromech; Thiamin Hcl a vitamin B1 mononitrát mohou být použity k boji proti nedostatku vitamínu B1. S rychlým vývojem klinické farmakologie v posledních letech může být nedostatek vitaminu B1 velmi rychle zacházen.

Thiamin mononitrát je stabilní forma dusičnanové soli thiaminu (vitamin B1). Vyskytuje se jako bílý krystalický prášek a vyrábí se z thiaminu hcl. Thiamin Mononitrate se používá jako výživový nebo výživový doplněk a vitamin B1 je přednostní forma vitaminu B1 pro potravinářské opevnění.

Mononitrát vitaminu B1 je ve farmaceutickém průmyslu široce používán k boji proti beriberi, obecné podvýživě, malabsorpci atd.

I když se thiamin nachází v potravinách přirozeně, mononitrát vitaminu B1 se nenachází. Thiamin mononitrát se většinou syntetizuje odstraněním chloridových iontů z thiaminhydrochloridu a smícháním s kyselinou dusičnou.

Thiamin hydrochlorid je hygroskopický (absorbující vodu), zatímco thiamin mononitrát má téměř žádné hygroskopické vlastnosti. Díky této vlastnosti je vitamín B1 mononitrát stabilnější formou vitamínu v obohacených moukách a obilovinách.

Mechanismus účinku thiamin mononitrátu:

Předpokládá se, že mechanismus působení thiaminu na endotelové buňky souvisí se snížením glykací intracelulárních proteinů přesměrováním glykolytického toku. Thiamin je převážně transportní forma vitaminu, zatímco aktivními formami jsou fosforylované deriváty thiaminu, jako je thiamin mononitrát.

Indikace:

Pro léčení stavů nedostatku thiaminu a niacinu, Korsakovova alkoholická psychóza, Wernicke-Korsakov syndrom, delirium a periferní neuritida.

Použití: Thiamin Mononitrate se podílí na tvorbě koenzymu, udržuje glykometabolismus a funkce nervového a zažívacího systému. Používá se při prevenci a léčbě nedostatku vitaminu B1 a je také užitečné při léčbě neuritidy a dyspepsie. Kromě farmaceutických aplikací může být Thiamin Mononitrate používán také jako přídatná látka v potravinách a doplňkové látky.

Jiné použití:

Hydrochlorid thiaminu (vitamin B1 Hcl), thiamin mononitrát (vitamin B1 mononitrát) se přidávají jako výživový doplněk do sportovních nápojů.

-------------

Vlastnictví:

Název: Thiamin hydrochloridová prášková surovina, API

EINECS: 200-641-8

Č. CAS: 67-03-8

Thiamin hydrochloridová prášková surovina, API Rozpustnost: 1 g / ml ve vodě

Thiamin hydrochloridová prášková surovina, API Teplota tání: 250 ° C (rozklad) (lit)

Vzorec: C12H17CIN4OS.HC1

Molekulová hmotnost: 337,27

-----------------------

COA hydrochloridu thiaminu

Testovací položka

Standard

Výsledek

Vzhled
Thiamin hydrochlorid

Bílý nebo téměř bílý krystalický prášek nebo bezbarvé krystaly

Dodržuje

Identifikace
Thiamin Hcl

A: Absorpce IR
B: Reakce chloridů

Dodržuje
Dodržuje

Vzhled řešení
Hydrochlorid vitaminu B1

Jasné, ne intenzivnější než Y7 nebo GY7

Dodržuje

Absorbce roztoku
Vitamin B1 Hcl

≤ 0,025

0,018

Limit dusičnanů

Na křižovatce obou vrstev nebyl vytvořen žádný hnědý prstenec

Dodržuje

pH

2,7 až 3,3 (BP2012)
2,7 až 3,4 (USP38)

2.9

Vlhkost

≤ 5,0%

1,78%

Sulfátovaný popel

≤ 0,1% (BP2012)
≤ 0,2% (USP38)

0,02%

Sírany

≤ 300ppm

<>

Chromatografická čistota

≤ 1,0%

0,02%

Heavey Metal
Thiamin Hcl

≤ 20 str./min

<20 stránek="" za="">

Zbytkové rozpouštědlo (methanol)

≤ 0,3%

0,03%

Zbytkové rozpouštědlo (ethanol)

≤ 0,5%

Nezjištěno

Každá nečistota

≤ 0,4%

0,09%

Celkové nečistoty

≤ 1,0%

0,09%

Stanovení
Thiamin hydrochlorid

98,5% ~ 101,0% (BP2012)
98,0% ~ 102,0% (USP38)

99,2%

COA thiaminmononitrátu:Testovací položka

Standard

Výsledek

Vzhled
Thiamin mononitrát

Bílý nebo téměř bílý krystalický prášek nebo malé, bezbarvé krystaly

Dodržuje

Identifikace
Vitamín B1 mononitrát

A: Absorpce IR
B: Reakce chloridů

Dodržuje
Dodržuje

Vzhled řešení
Thiamin mononitrát

Jasné, ne intenzivnější než Y7

Dodržuje

pH
Vitamín B1 mononitrát

6,8 až 7,6 (BP2012)
6,0 až 7,5 (USP38)

7.2

Ztráta sušením

≤ 1,0%

0,17%

Sulfátovaný popel

≤ 0,1% (BP2012)
≤ 0,2% (USP38)

0,02%

Chlorid

≤ 0,06%

<>

Chromatografická čistota

≤ 1,0%

0,27%

Heavey Metal

≤ 20 str./min

<20 stránek="" za="">

Zbytkové rozpouštědlo (methanol)

≤ 0,3%

Nezjištěno

Každá nečistota

≤ 1,0%

0,14%

Celkové nečistoty

≤ 1,5%

0,43%

Stanovení
Thiamin mononitrát

98,0% ~ 101,0% (BP2012)
98,0% ~ 102,0% (USP38)

99,6%

Špičková kvalita, čínský čistý thiamin hydrochlorid nebo vitamín B1 Hcl, thiamin mononitrát nebo vitamin B1 mononitrát prášek / substance továrna v Číně ; Čína Thiamin hydrochlorid nebo vitamín B1 Hcl, thiamin mononitrát nebo vitamin B1 mononitrát Dodavatelé materiálu v Číně. Čínský thiamin hydrochlorid nebo vitamin B1 Hcl, thiamin mononitrát nebo vitamin B1 mononitrát API výrobci v Číně.


Pokud hledáte prášek z vitaminu b1 (thiamin hydrochlorid nebo hcl, thiamin mononitrát, thiamin nitrát), kontaktujte nás. Jsme jedním z předních a profesionálních výrobců a dodavatelů v této oblasti v Číně. K dispozici je konkurenceschopná cena a dobrý post-prodejní servis.
Hot Tags: vitamín b1 prášek (thiamin hydrochlorid nebo hcl, thiamin mononitrát, thiamin nitrát), výrobce, dodavatelé, cena
Dotaz

You Might Also Like