Chitosan prášek

Chitosan prášek Název produktu: Chitosan prášek Číslo CAS: 9012-76-4 Charakteristika: bílý prášek. Zdroj: Krevetová / krabová skořápka. Použití: potravinová / kosmetická / farmaceutická / průmyslová oblast Rozpustnost: rozpustný v kyselině, nerozpustný ve vodě stupeň deacetylace: 85% 90% 95% chitosan Molekulární vzorec: C6H12NO4 ...

Podrobnosti o produktu

Chitosan prášek

Chitosan Powder BP EP USP.jpg

Název produktu: Chitosan prášek

Číslo CAS: 9012-76-4

Charakteristika: bílý prášek.

Zdroj: Krevetová / krabová skořápka.

Použití: Potravinářská / kosmetická / farmaceutická / průmyslová oblast

Rozpustnost: Rozpustný v kyselině, nerozpustný ve vodě

Stupeň deacetylace: 85% 90% 95%

Chitosan Molecular Formula: C6H12NO4

Chitosanová struktura:

Chitosan Powder BP EP USP Structure formula.jpg

Balení: 25 kg / taška; 25Kgs / Ctn; 25kgs / Fibre drum

Chemické názvy: Poly (beta- (1,4) -2-amino-2-deoxy-D-glukóza);

Poly (beta- (l, 4) -D-glukosamin);

 

Klíčová slova:

Chitosan prášek


Typy a stupně:

Chitosanový prášek s medikací

1. podpora koagulace a hojení ran;

2. Chitosanový prášek může být použit jako matrice s prodlouženým uvolňováním léčiv;

3. Používá se v umělých tkáních a orgánech;

4. Zlepšení imunity, ochrana před hypertenzí, regulace hladiny cukru v krvi, anti-stárnutí, zvýšení konstituce kyseliny atd.

- Chitosan prášek:

1. Antibakteriální činidlo

2. Konzervační prostředky na ovoce a zeleninu

3. Chitosanový prášek lze použít jako přísady pro zdravotní péči

4. Čistič pro ovocný džus

Chitosanový prášek pro zemědělský stupeň

1. V zemědělství se chitosanový prášek obvykle používá jako přírodní ošetření osiva a zesilovače růstu rostlin a jako ekologicky šetrná biopesticidová látka, která posiluje vrozenou schopnost rostlin bránit se před houbovými infekcemi.

2. Jako přísady do krmiva může chitosanový prášek inhibovat a zabíjet škodlivé bakterie, zlepšit odolnost zvířat.

- Chitosanový prášek s průmyslovou čistotou

1. Chitosanový prášek má dobré adsorpční vlastnosti iontů těžkých kovů, které se používají při úpravě organických odpadních vod, odpadních vod barviv, čištění vody a textilního průmyslu.

2. Chitosan Powder lze aplikovat i v papírenském průmyslu, což zlepšuje pevnost papíru a povrchové potisku v suchu a vlhku.

- Chitosan prášek rozpustný ve vodě

Chitosan rozpustný ve vodě je z karboxylace převeden z chitosanu, je snadno rozpustný ve vodě a charakter je stabilní. Má vynikající absorpci vlhkosti, zadržení vlhkosti, opsonizaci, inhibici bakterií atd. Použitelné u různých kosmetických přípravků, jako je změkčující krém, sprchový gel, čistící krém, pěna, pokročilá masti, emulze a koloidní kosmetika apod. antistatický prostředek pro potraviny, ovoce a zeleninu, flokulant pro úpravu odpadních vod, činidlo s prodlouženým uvolňováním léků, netoxické lepidlo, pomocné prostředky pro barvení a tisk a výrobu papíru atd.

 

Karboxymethyl-chitosan

Karboxymethyl chitosan je vyšší rozvětvení chitosanu, které má 100% rozpustnost ve vodě, schopnost tvorby filmů, chelace těžkých kovů. Používá se v pokročilé kosmetice, chelátotvorné činidlo těžkých kovů, činidlo s prodlouženým uvolňováním léků, činidlo regulující růst rostlin, čištění odpadních vod apod.


Popis chitosanového prášku:

Jedná se o lineární polysacharid složený z náhodně rozloženého D-glukosaminu (deacetylované jednotky) a N-acetyl-D-glukosaminu (acetylované jednotky). Prášek z chitosanu se vyrábí ošetřením krevet a ostatních skořápků z korýšů alkalickým hydroxidem sodným.

Chitosan Powder má řadu komerčních a možných biomedicínských použití. Může být použita v zemědělství jako ošetření semen a biopesticide, pomáhá rostlinám bojovat proti houbovým infekcím. Při výrobě vína může být použita jako činidlo pro pokovování, což také pomáhá předcházet znehodnocení. V průmyslu lze prášek Chitosan použít v samolepícím polyuretanovém nátěru. V lékařství může být užitečné v obvazech ke snížení krvácení a jako antibakteriální činidlo; může být také použita k tomu, aby pomohla dodat léky přes kůži.

Kontroverznější je, že chitosan je používán k omezení absorpce tuku, což by mohlo být užitečné pro diety, ale proti tomu existuje důkaz.

Jiné použití chitosanového prášku, které byly zkoumány, zahrnuje použití jako rozpustné vlákniny.


Výrobní rutina chitosanového prášku:

Chitosan Powder Manufacture Routine.jpg

Chitosan Powder Specification and Grades list.jpg


Použití a aplikace chitosanového prášku:

Existují určité důkazy o účinku chitosanu na snížení hladiny cholesterolu a tělesné hmotnosti, ale je nepravděpodobné, že bude mít klinický význam. Do jisté míry se v nouzovém režimu používá Chitosan Powder k řízení krvácení. Používá se v různých systémech podávání léků. Antimikrobiální a další účinky jsou hodnoceny pro použití v stomatologii.

Chitosan prášek byl používán v čistírnách vody k absorbování tuků, olejů, kovů a toxických látek. Chitosan se používá v kosmetickém a textilním průmyslu.


-Zemědělské a zahradnické využití

Zemědělské a zahradnické využití chitosanu, především pro obranu rostlin a zvýšení výnosu, je založeno na tom, jak tento glukosaminový polymer ovlivňuje biochemii a molekulární biologii rostlinných buněk. Buněčné cíle jsou plazmatické membrány a nukleární chromatin. Následné změny se vyskytují v buněčných membránách, chromatinu, DNA, vápníku, MAP kináze, oxidativním výbuchu, reaktivním druhu kyslíku, genů souvisejících s patogenezí kazu a fytoalexinů.

-Naturální biocontrol a elicitor

V zemědělství se chitosan používá především jako přírodní ošetření osiva a zesilovač růstu rostlin a jako ekologicky šetrná biopesticidová látka, která posiluje vrozenou schopnost rostlin bránit se proti houbovým infekcím. Přírodní biologicky aktivní látky, chitin / chitosan, se nacházejí v skořápkách korýšů, jako jsou humři, kraby a krevety a mnoho dalších organismů, včetně hmyzu a hub. Jedná se o jeden z nejvíce bohatých biologicky rozložitelných materiálů na světě.


Antibakteriální (dentální) účinky

Chitosan práškové dentální žvýkačky, ústní vody a gely byly zkoumány pro antibakteriální účinky. Chitosan adheruje na slinné pelechy (záporně nabitý proteinový film), snižuje plaky, zvyšuje sekreci slin a vyvíjí antibakteriální účinky, které jsou účinné při léčbě chronické parodontitidy.

Chitosan také působí proti kandidám a chlamydiím.

Účinky snižující cholesterol a ztráta hmotnosti

Pozitivně nabité aminoskupiny v chitosanu se vážou na negativně nabité lipidové a žlučové složky, čímž zabraňují jejich absorpci tělem.

 

Údaje o zvířatech

Byly publikovány rozsáhlé studie na zvířatech, které demonstrovaly účinky chitosanu na koncentrace lipidů u postižených krys, lipoproteinů s velmi nízkou hustotou a lipoproteinů s vysokou hustotou. V nedávné studii chitosan odvozený od exoskeletu bílého houby (houbový chitosan) snižoval přírůstek tělesné hmotnosti a vývoj tukové hmoty u myší, kterým byla podávána strava s vysokým obsahem tuku.

Klinická data

Cochrane metaanalýza kvalitních, randomizovaných, kontrolovaných klinických studií zjistila malý účinek chitosanu na celkový cholesterol. Výsledky studií zveřejněných od metaanalýzy jsou protichůdné. Některé studie nezaznamenaly žádný účinek chitosanu na snížení hladiny cholesterolu ve srovnání s placebem, zatímco jiný zaznamenal účinek pro chitosan po 4 týdnech, ale žádný další účinek po 12 týdnech.

Metaanalýza Cochrane zjistila statisticky významný, ale klinicky nevýznamný účinek chitosanu na tělesnou hmotnost. Pozitivní byly i malé změny hladiny glukózy v krvi nalačno a krevního tlaku. Klinický význam tohoto účinku také zpochybnili další recenzenti.

Jiné studie uvádějí vliv chitosanu na vstřebávání tuku, opět s konfliktními výsledky, přičemž někteří výzkumníci naznačují odpověď specifickou pro pohlaví.

Hemostáza

Bandáže impregnované chitosanem a chitosanovými granulemi byly schváleny FDA pro použití v nouzových nastaveních ke kontrole ztráty krve. Pokusy prováděné u prasat a na oddělení pro naléhavé situace ukázaly, že lokální aplikace chitosanových granulí řídí krvácení za méně než 3 minuty, kdy selhává tlak samotný. Navrhované mechanismy účinku zahrnují mukoadheze, aktivaci destiček, vazokonstrikci a iontové působení na červené krvinky.

Chitosanova charakteristika jako filmotvorného a ochranného polysacharidu naznačuje potenciální úlohu při hojení a popáleninách ran. Byly zkoumány její aplikace v této oblasti.

Jiné použití

Chitosan (0,1% roztok) byl účinně použit jako alternativa pro hyaluronát sodný v dlouhodobé, posturgické oční léčbě (3 roky).

Chitosan 2 g přidaný do jídla bohatého na oxalát neměl žádný vliv na vylučování oxalátu moče, a to i přes záporné nabití oxalátu. Antioxidační účinek chitosanu byl prokázán in vitro.

Aplikace chitosanu ve farmaceutickém průmyslu je zdokumentována. Byla popsána jeho schopnost maskovat hořký vkus v perorálních léčivých přípravcích. Existuje mnoho zpráv o použití chitosanu v různých typech systémů pro podávání léků, včetně intranazálních, transdermálních a lokálně specifických mechanismů podávání, stejně jako v hydrogelu, mikrokuličkách, liposomech, matricových formách a konjugovaných formách.


Fengchen Group je předním dodavatelem chitosanového prášku z Číny. Specializujeme se na velkoobchodní a hromadné množství, abychom zajistili, že všichni naši klienti mají správný dodavatel chitosanového prášku, když ho potřebují. Když chtějí koupit nebo koupit Chitosan Powder, obráťte se prosím na společnost Fengchen Group.


Proces výroby:

Chitosan se vyrábí komerčně deacetylací chitinu, což je konstrukční prvek v exoskeletu korýšů (jako jsou kraby a krevetky) a buněčné stěny hub.


Toxikologie

Profil toxicity chitosanu je relativně nízký.

Chitin je biopolymer podobný celulóze, který se nachází především v exoskeletonech mořských bezobratlých a členovců, jako jsou krevetky, kraby nebo humry. Chitin lze také nalézt v houbách (houbový exoskeleton) a kvasinkách. Chitosan je deacylátovaný chitin. "Kalíšky," vedlejší produkty skořápky na zpracování kalamáře, jsou obnovitelným a levným zdrojem chitosanu.


Kvalitní čistá chitosanová prášková / substance továrna v Číně; Čína Chitosan prášek CAS surovin Dodavatelé v Číně. Čína Chitosan Práškové Výrobci v Číně.

Pokud hledáte chitosanový prášek, kontaktujte nás. Jsme jedním z předních a profesionálních výrobců a dodavatelů v této oblasti v Číně. K dispozici je konkurenceschopná cena a dobrý post-prodejní servis.
Hot Tags: chitosan prášek, výrobci, dodavatelé, cena
Dotaz

You Might Also Like