Sodný škrob Glykolát USP NF BP CAS 9063-38-1

Sodný škrob Glykolát USP NF BP CAS 9063-38-1 Název produktu: Sodný škrob Glykolát Číslo CAS: 9063-38-1 Charakteristika: bílá až téměř bílá, bez chuti, bez zápachu, relativně volně tekoucí prášek. Klíčová slova: sodná sůl škrobového glykolátu Balení: 20 kg / taška; 25 kg / taška; 25 kg / bomba Sodík Glykolát ...

Podrobnosti o produktu

Sodný škrob Glykolát USP NF BP CAS 9063-38-1

Sodium Starch Glycolate USP NF BP.jpg

Název produktu: Sodný škrob Glycolate USP NF BP

Číslo CAS: 9063-38-1

Charakteristika: bílá až téměř bílá, bez chuti, bez zápachu, poměrně volně tekoucí prášek.

Klíčová slova: sodná sůl škrobu Glycolate USP NF BP

Balení: 20 kg / pytel; 25 kg / taška; 25 kg / Drum

Sodíkový škrob Glykolát Rozpustnost: prakticky nerozpustný ve vodě, nerozpustný ve většině organických rozpouštědel

Popis:

Sodný škrob Glykolát je sodná sůl karboxymethyletheru škrobu. Molekulová hmotnost je typicky 500000-11000000. Sodný škrob Glykolát je široce používán jako farmaceutický excipient pro rozpouštění v tabletách a kapslích. Rychle pohlcuje vodu. Důvodem je rychlé vstřebávání vody, takže pilulka se nabobtná a rozpadá na malé kousky. Může se také použít k tvorbě gelů. Tímto způsobem bude nabobtnat a urychlit rozpad tablet a granulí. Skládá se z oválných nebo sférických granulí o průměru 30-100 μm s některými méně kulovými granulemi o průměru 10-35 μm. Sodíkový škrob Glykolát může být vyroben z několika různých škrobových potravin, například kukuřice, pšenice, rýže a brambor.

Jako profesionální čínský sodíkový škrob Glycolate USP NF BP farmaceutické třídy dodavatele a výrobce, FENGCHEN GROUP CO, LTD dodává a vyváží sodný škrob Glycolate USP NF BP Pharma třídy z Číny téměř 10 let.

---------------------

Sodný škrob Glykolát BP (typ A)

DEFINICE

Sodný škrob Glycolate USP NF BP je sodná sůl zesíťovaného částečně O-karboxymethylovaného bramborového škrobu.

Obsah: 2,8% až 4,2% Na (A 22,99) (látka byla promyta ethanolem (80% objemových) a vysušena).

Vzhled: sodný škrob Glycolate USP NF BP je bílý nebo téměř bílý, jemný, volně tekoucí prášek, velmi hygroskopický.

Rozpustnost: Sodný škrob Glycolate USP NF BP je prakticky nerozpustný v methylenchloridu. Dává průsvitnou suspenzi ve vodě.

Zkoumán pod mikroskopem se skládá z: granulí, nepravidelně tvarovaných, vejcovitých nebo hruškovitých, o velikosti 30-100 μm nebo zaoblených o velikosti 10-35 μm; složené granule sestávající z 2-4 složek se vyskytují příležitostně; granule mají excentrický hilum a jasně viditelné soustředné pruhy; mezi překříženými nicolovými hranolky, granule vykazují na hilu výrazný černý kříž; na povrchu granulí jsou viditelné malé krystaly. Granule vykazují značný otok v kontaktu s vodou.

 

IDENTIFIKACE

A. pH (viz Testy).

B. Připravte za třepání a bez zahřívání směs 4,0 g zkoušené látky a 20 ml vody bez oxidu uhličitého. Směs má vzhled gelu. Přidejte 100 ml vody bez oxidu uhličitého a protřepejte. Vytvoří se závěs, který se usadí po stání.

K okyselenému roztoku se přidá jodidovaný roztok jodidu draselného. Roztok je modrý nebo fialový.

D. Roztok S2 (viz Testy) poskytuje reakci sodíku.

 

ZKOUŠKY

Roztok S1: Suspenzi získanou v identifikačním testu B centrifugujte při 2500 g po dobu 10 minut. Pečlivě seberte kapalinu.

Roztok S2: 2,5 g se umístí do silikagelu nebo platiny a přidá se 2 ml 500 g kyseliny sírové. Zahřejte na vodní lázni, opatrně přes otevřený plamen, postupně zvyšujte teplotu a poté spalte v muflové peci při teplotě 600 ± 25 ° C. Pokračujte v zahřívání, dokud nezmizí všechny černé částice. Nechte vychladnout, přidejte několik kapek zředěné kyseliny sírové, zahřejte a spalte, jak je uvedeno výše. Nechte vychladnout, přidejte několik kapek roztoku uhličitanu amonného, ​​odpařte do sucha a opatrně spálte. Nechte vychladnout a zbytek rozpusťte v 50 ml vody.

Vzhled roztoku S1: Roztok S1 je čirý a bezbarvý.

pH: 5,5 až 7,5. Dispergujte 1,0 g ve 30 ml vody.

Glykolát sodný: maximálně 2,0%. Proveďte test chráněný před světlem.

Chlorid sodný: maximálně 7,0%.

Železo: Maximálně 20 ppm se stanoví na 10 ml roztoku S2.

Těžké kovy: Maximálně 20 ppm. 1,0 g vyhovuje zkoušce D. Připravte referenční roztok s použitím 2 ml standardního roztoku olova (10 ppm Pb).

Ztráta při sušení: Maximálně 10,0%, stanoveno na 1,000 g sušením v sušárně při 130 ° C po dobu 1,5 hodiny.

Mikrobiální kontaminace: vyhovuje testu Escherichia coli a Salmonella.

---------------

Sodný škrob Glykolát BP (typ B)

DEFINICE: Sodný škrob Glycolate USP NF BP je sodná sůl zesítěného částečně O-karboxymethylovaného bramborového škrobu.

Obsah: 2,0% až 3,4% Na (A 22,99) (látka se promyje ethanolem (80% objemových) a vysuší).

Vzhled: sodný škrob Glycolate USP NF BP je bílý nebo téměř bílý, jemný, volně tekoucí prášek, velmi hygroskopický.

Rozpustnost: prakticky nerozpustný v methylenchloridu. Dává průsvitnou suspenzi ve vodě.

Zkoumán pod mikroskopem se skládá z: granulí, nepravidelně tvarovaných, vejčitých nebo hruškovitých, velikosti 30-100 μm nebo zaoblených velikostí 10-35 μm; složené granule sestávající z 2-4 složek se vyskytují příležitostně; granule mají excentrický hilum a jasně viditelné soustředné pruhy; mezi překříženými nicolovými hranolky, granule vykazují na hilu výrazný černý kříž; na povrchu granulí jsou viditelné malé krystaly. Granule vykazují značný otok v kontaktu s vodou.

IDENTIFIKACE

A. pH (viz Testy).

B. Připravte za třepání a bez zahřívání směs 4,0 g zkoušené látky a 20 ml vody bez oxidu uhličitého. Směs má vzhled gelu. Přidejte 100 ml vody bez oxidu uhličitého a protřepejte. Vytvoří se závěs, který se usadí po stání.

K okyselenému roztoku se přidá jodidovaný roztok jodidu draselného. Roztok je modrý nebo fialový.

D. Roztok S2 (viz Testy) poskytuje reakci sodíku.

Řešení S1:

Suspenze získaná v identifikačním testu B se centrifuguje při 2500 g po dobu 10 minut. Pečlivě seberte kapalinu.

Roztok S2: 2,5 g se umístí do silikagelu nebo platiny a přidá se 2 ml 500 g kyseliny sírové. Zahřejte na vodní lázni, pak opatrně přes otevřený plamen, postupně zvyšujte teplotu a poté spalte v muflové peci při teplotě 600 ± 25 ° C. Pokračujte v zahřívání, dokud nezmizí všechny černé částice. Nechte vychladnout, přidejte několik kapek zředěné kyseliny sírové a zahřejte a spalte, jak je uvedeno výše. Nechte vychladnout, přidejte několik kapek roztoku uhličitanu amonného, ​​odpařte do sucha a opatrně spálte. Nechte vychladnout a zbytek rozpusťte v 50 ml vody.

Vzhled roztoku S1: Roztok S1 je čirý a bezbarvý.

pH: 3,0 až 5,0. Dispergujte 1,0 g ve 30 ml vody.

Glykolát sodný: maximálně 2,0%. Proveďte test chráněný před světlem.

Chlorid sodný: maximálně 7,0%.

Železo: Maximálně 20 ppm se stanoví na 10 ml roztoku S2.

Těžké kovy: Maximálně 20 ppm.

Ztráta při sušení: Maximálně 10,0%, stanoveno na 1,000 g sušením v sušárně při 130 ° C po dobu 1,5 hodiny.

Mikrobiální kontaminace: vyhovuje testu Escherichia coli a Salmonella.

---------------------

Sodný škrob glykolát USP NF

Sodná sůl karboxymethyletheru škrobu.

 

Sodný škrob Glykolát USP NF BP je sodná sůl karboxymethyletheru škrobu nebo zesítěného karboxymethyletheru škrobu. Může obsahovat nejvýše 7,0% chloridu sodného. Požadavky na pH a stanovení pro typ A a typ B jsou uvedeny v přiložené tabulce.

 

Identifikace

A: Infračervené absorpce 197K.

B: Mírně okyselený roztok zbarvení je modrý až fialový přidáním jodu a jodidu draselného TS 1.

C: Do 2 ml podílu roztoku připraveného pro stanovení limitu železa se přidá 4 ml roztoku pyroantimonátu draselného. Pokud je to nutné, protřete vnitřní část zkumavky pomocí skleněné tyče. Vytvoří se bílá krystalická sraženina.

Roztok pyroantimonátu draselného - K 2 g pyroantimonátu draselného se přidá 100 ml vody. Roztok se vaří asi 5 minut, rychle se ochladí a přidá se 10 ml roztoku hydroxidu draselného (3 v 20). Nechte stát 24 hodin a filtr.

D: Sodný škrob Glykolát dodává intenzívní žlutou barvu plamenu bez záření.

Mikrobiální limity: splňuje požadavky testů na nepřítomnost druhů Salmonella a Escherichia coli.

pH: Dispergujte 1 g v 30 ml vody. Hodnota pH výsledné suspenze je buď mezi 5,5 a 7,5 pro typ A, nebo mezi 3,0 a 5,0 pro typ B.

Ztráta při sušení: Vysušte ji na 130 ° C po dobu 90 minut: ztrácí nejvýše 10,0% své hmotnosti.

Těžké kovy: 0,002%.

Limit železa: (0,002%).

Limit chloridu sodného: Projít zkouškou.

Limit glykolátu sodného: (2,0%).

----------------------

Sodný škrobový glykolát USP NF BP je sodná sůl karboxymethyletheru. Je bílý až téměř bílý, bez zápachu, bez chuti a sypký prášek. Sodný škrob Glycolate USP NF BP se vyrábí zesíťováním a karboxymethylací bramborového škrobu. Může být také vyroben z jiných škrobových potravin, jako je kukuřice, pšenice a rýže. Sodný škrob Glycolate USP NF BP je prakticky nerozpustný ve vodě a nerozpustný ve většině organických rozpouštědel. Existuje ve formě oválných, zaoblených, nepravidelně tvarovaných nebo sférických granulí. Tyto granule vykazují značný otok při kontaktu s vodou. Na základě empirického vzorce a molekulové hmotnosti může být sodná sůl škrobového glykolátu rozdělena do dvou typů: typu A a typu B. Na základě hodnoty pH se rozděluje do tří typů, které zahrnují typ C. Typ A a typ B jsou sodné soli zesítěný, částečně O-karboxymethylovaný bramborový škrob.

 

Sodíkový škrob Glycolate USP NF BP je široce používán ve farmaceutických prostředcích jako dezintegrační činidlo při tvorbě tablet a kapslí. Rychle absorbuje vodu, což vede k rychlému rozpadu granulí a tablet. Sodíkový škrob Glycolate USP NF BP se rozpouští lépe, což usnadňuje tělu absorbovat léky. Může být také použit jako gelující a suspendační činidlo. Použití sodného škrobového glykolátu při přípravě tablet a kapslí zahrnuje buď granulaci za mokra nebo přímou kompresi. Ve vyšších koncentracích může být použita jako rozpouštěcí činidlo. Sodná sůl glykolátu škrobu může být účinnější, pokud je použita jako intragranulární nebo extragranulární dezintegrační činidlo nebo pokud je rovnoměrně rozdělena mezi intragranulární a extragranulární místa. Sodná sůl glykolátu škrobu nemá žádný vedlejší účinek.

 

Nicméně, v závislosti na zdroji, sodná sůl škrobu Glycolate USP NF BP může způsobit nežádoucí účinky na určité osoby. Lidé s alergií na kukuřici nebo celiakii mohou mít nežádoucí účinky. Tablety nebo kapsle, které se připravují za použití sodného škrobu Glycolate USP NF BP, mají vynikající skladovací vlastnosti vzhledem ke svým fyzikálním vlastnostem, jako je stabilita a hygroskopická povaha. Aby se zabránilo spekulaci, měl by být sodný škrobový glykolát USP NF BP skladován v dobře uzavřeném obalu. To ji chrání před změnami teploty a vlhkosti. Jednou z důležitých vlastností sodného škrobu Glycolate USP NF BP je to, že jeho fyzikální vlastnosti zůstávají stejné po dobu až 3 let, pokud jsou manipulovány a skladovány při mírné vlhkosti a teplotě.

 

Regiony Evropy a Severní Ameriky dominují globálnímu trhu s sodným škrobem Glycolate USP NF BP, po němž následuje Asie-Pacifik. Tento růst trhu lze připsat použití sodného škrobového glykolátu v léčivých přípravcích. Země jako USA, Švýcarsko, Čína a Indie mají velké farmaceutické společnosti. Technologický pokrok při používání tohoto produktu se každým dnem zvyšuje, protože lékařský průmysl má široké uplatnění v celosvětovém měřítku. Zbytek světa měl v posledních letech minimální podíl na globálním trhu. Očekává se však, že trh v regionu se během období předpovědi rozšíří.

-------------------------

Sodíkový škrob Glycolate USP NF BP zabírá více než 20krát svou vlastní hmotnost vody. Rychlá penetrace vody do tablet a silné otoky vedou k rychlému rozkladu.

 

Aplikace

Sodíkový škrob Glycolate USP NF BP je vhodný pro mnoho tabletových a tobolkových formulací. Ve vyšších koncentracích může sodná sůl škrobového glykolátu USP NF BP působit jako činidlo zvyšující rozpouštění. Sodíkový škrob Glycolate USP NF BP je účinný při použití jako intragranulární nebo extragranulární super-dezintegrační činidlo nebo při rozdělení mezi tyto místa.

-------------------------

Sodíkový škrob Glykolátové vedlejší účinky: Přestože u většiny lidí není pravděpodobné, že by u většiny lidí došlo k nežádoucím účinkům, může to v závislosti na zdroji vyvolat nežádoucí účinky u některých jedinců. Lidé, kteří trpí intolerancí na glutén nebo mají celiakii, mohou mít nežádoucí účinky, pokud konzumují léky vyrobené z pšeničné přírodní sodné soli škrobu. Ti, kteří trpí alergií na kukuřici, by měli také podniknout kroky k určení zdroje sodného glykolátu škrobu před použitím léků.

Používání:

Sodný škrob Glykolát může být použit jako dezintegrační činidlo, suspendační činidlo a jako gelující činidlo.

Farmaceutické společnosti dodávají sodnou sůl škrobového glykolátu do kapslí a tablet, které jim pomáhají lépe se rozpadat a lépe se rozpouštět, takže vaše tělo absorbuje léky.

Indexy sodné soli škrobového glykolátu


Testovací položka

Standard

Výsledek

Identifikace
Sodný škrobový glykolát

Měli byste dodržovat

Dodržuje

PH

5.5 ~ 7.5

6.3

Chlorid sodný

<>

4,9%

Žehlička

<>

<>

Těžké kovy

<>

<>

Ztráta sušením

<>

6,2%

Sodná sůl glykolátu

≤ 2,0%

<>

Stanovení
Sodný škrobový glykolát

2,8 až 4,2%

3,0%


Nejvyšší kvalita, Čistý sodný škrob Glykolát USP NF BP prášek Pharma stupeň továrny v Číně; Čína Sodium škrob Glykolát Suroviny lékařství stupeň Dodavatelé v Číně. Čína Sodium škrob Glycolate USP NF BP API farmaceutické stupně Výrobci v Číně.

Pokud hledáte sodný škrob Glycolate USP NF BP CAS 9063-38-1, kontaktujte nás. Jsme jedním z předních a profesionálních výrobců a dodavatelů v této oblasti v Číně. K dispozici je konkurenceschopná cena a dobrý post-prodejní servis.
Hot Tags: Sodíkový škrob Glycolate USP NF BP CAS 9063-38-1, výrobce, dodavatelé, cena
Dotaz

You Might Also Like