Kyselina šťavelová, kyselina ethandioová Pharma a průmyslový stupeň

111 Název produktu: Synonymum kyseliny šťavelové: Kyselina šťavelová, kyselina oxirová; Bezvodá kyselina šťavelová Číslo CAS: 6153-56-6; 144-62-7 Charakteristika: Bílý průhledný křišťál, který kombinuje dvě krystalické vody. OXALIC ACID je bílá pevná látka bez zápachu. Umýt a smíchá s vodou. Test: 99% Min Nebezpečná značka: UN ...

Podrobnosti o produktu

Oxalic Acid, Ethanedioic acid Pharma Grade and Industrial Grade picture.jpg

Název produktu: Kyselina šťavelová

Synonyma: Kyselina šťavelová, kyselina oxirová; Bezvodá kyselina šťavelová

Číslo CAS: 6153-56-6; 144-62-7

Charakteristika: Bílý průhledný křišťál, který kombinuje dvě krystalické vody. OXALIC ACID je bílá pevná látka bez zápachu. Umýt a smíchá s vodou.

Test: 99% Min

Nebezpečná značka: UN 3261 8 / PG 3

Molekulární vzorec: (COOH) 2,2H2O; H2C2O4 · 2H2O Molekulová hmotnost: 126

Struktura:

Oxalic Acid, Ethanedioic Acid structure formula.jpg

Teplota tání: 101 ° C až 102 ° C

Specifická hmotnost: 1,623, snadno se sublimuje při 100 ° C, snadno se rozpustí v alkoholu a ve vodě.

Roční výrobní kapacita: 200 000 Mts

Balení: 25 kg / plastová tkaná taška, podšívka PE; nebo v pytlíku Jumbo. 25kgs / Fibre drum

S peletou nebo bez ní.

Klíčová slova:

Kyselina šťavelová

-------------------------

Popis kyseliny šťavelové:

---------------------

Prášek oxalické kyseliny je jedovatá, bezbarvá krystalická dikarboxylová kyselina s chemickým vzorcem C2H2O4. Existuje v mnoha rostlinách, jako špenát. Kyselina šťavelová je široce používána jako odstraňovač bělidla a rezů.


Kyselina šťavelová, také nazývaná kyselina ethandioová, je bezbarvá krystalická toxická organická sloučenina patřící do skupiny karboxylových kyselin. Obecně je kyselina šťavelová široce aplikována jako kyselé oplachování v prádelnách, kde je účinná při odstraňování hrdze a inkoustových skvrn, protože kyselina šťavelová převádí většinu nerozpustných sloučenin železa do rozpustného komplexního iontu. Ze stejného důvodu je kyselina šťavelová hlavní složkou spousty komerčních příprav na odstraňování škály z automobilových radiátorů.

Vzorec kyseliny šťavelové je (C2H2O4); jeho obvyklá forma je krystalický hydrát (COOH) 2 · 2H2O. Známá jako složka sorrel dřeva byla kyselina šťavelová nejprve připravena synteticky v roce 1776. Kyselina šťavelová se vyrábí zahřátím mravenčanu sodného v přítomnosti alkalického katalyzátoru, oxidací uhlovodíků kyselinou dusičnou, zahříváním pilin s žíravými alkáliemi nebo fermentací roztoků cukrů v přítomnosti určitých forem.

------------------------

Kyselina šťavelová, také známá jako kyselina ethandiová, je přirozeně se vyskytující sloučenina, která se nachází v mnoha různých typech zeleniny. Ve své pevné formě je kyselina šťavelová bezbarvá a při čištění má vzhled bílé krystalické látky. Pro člověka jsou perorální a topické aplikace kyseliny šťavelové vysoce toxické pro tělo díky svým bělícím a korozním vlastnostem. Tyto vlastnosti jsou však užitečné pro aplikace odpadních vod a obecné čištění, a proto se tato kyselina dnes běžně používá pro tyto účely. Proto je velmi důležité nosit ochranné brýle, rukavice a správné oblečení, aby se zabránilo náhodnému vystavení kyselině šťavelové.


Kyselina šťavelová je často přijímána lidmi ve velmi malých množstvích, protože je neodmyslitelná u potravin, zejména brokolice, okurky, brambory a klíčky. Více koncentrovaných množství se vyskytuje v tmavých, listových zelených ve formě šťavelanů. Tyto potraviny jsou prospěšné pro zdraví v malých množstvích. Potraviny, jako je špenát a brokolice, jsou nejčastějšími zdroji těchto druhů oxalátů.


Koroze a toxicita kyseliny šťavelové může vést k nebezpečným podmínkám pro pracovníky, kteří chemii používají. Dobře větrané prostory jsou nezbytné, aby se zabránilo náhodnému dýchání kyseliny šťavelové a také latexových rukavic, aby se zabránilo přímému vystavení kůží krystalům kyseliny šťavelové.

-----------------------------

Kyselina šťavelová je silná dikarboxylová kyselina vyskytující se v mnoha rostlinách a zelenině. Může se produkovat v těle metabolizací kyseliny glyoxylové nebo kyseliny askorbové. Kyselina šťavelová není metabolizována, ale vylučuje se močí. Kyselina oxalová se používá jako analytické činidlo a obecné redukční činidlo.

Kyselina šťavelová (kyselina ethandiová, vzorec H2C2O4) je dikarboxylová kyselina se strukturou (HOOC) - (COOH). Kvůli spojení dvou karboxylových skupin je kyselina šťavelová jednou z nejsilnějších organických kyselin. Je to také redukční činidlo. Anionty kyseliny šťavelové, jakož i jejich soli a estery jsou známé jako oxaláty. Tělesná kyselina šťavelová může být také syntetizována prostřednictvím metabolismu kyseliny glyoxylové nebo nepoužité kyseliny askorbové (vitamín C), což je vážné zdravotní posouzení dlouhodobých megadoserů doplňků vitamínu C. 80% ledvinových kamenů se tvoří z oxalátu vápenatého. Některé druhy Aspergillus produkují kyselinu šťavelovou, která reaguje s krví nebo vápníkem tkáně k vysrážení oxalátu vápníku. Existují předběžné důkazy, že podávání probiotik může ovlivnit vylučování kyseliny šťavelové (a pravděpodobně i hladiny kyseliny šťavelové).

ormula je HOOCCOOH, což odráží jeho klasifikaci jako nejjednodušší dikarboxylovou kyselinu.

Kyselinová síla kyseliny šťavelové je mnohem větší než kyselina octová. Jedná se o redukční činidlo a jeho konjugovaná báze, známá jako oxalát, je chelatační činidlo pro kovové kationty. Typicky se kyselina šťavelová vyskytuje jako dihydrát vzorce C2H204.2H20.

Kyselina šťavelová existuje přirozeně v mnoha potravinách, ale nadměrné požití kyseliny šťavelové nebo dlouhodobý kontakt s pokožkou může být nebezpečné.

Její název pochází ze skutečnosti, že v raném věku výzkumníci izolovali kyselinu šťavelovou ze dřeva-sorrel (Oxalis).

------------------

Kyselina šťavelová je v rostlinách běžná, protože je repelentní vůči býložravcům. Kyselina šťavelová má následující funkce:

1. Kyselina šťavelová dělá z rostliny chuť kyselou. Zrnitost, kterou cítíte na jazyku, je kyselina šťavelová, která reaguje s vápníkem ve vašich slinách, aby se vytvořily šťavelany (soli kyseliny šťavelové).

2. Kyselina šťavelová je schopna dráždit sliznici úst, kůže nebo očí.

3. kyselina šťavelová váže vápník ve střevě zvířete a způsobuje ledvinové kameny, jestliže se jedí po delší dobu.

4. Kyselina šťavelová také vytvoří šťavelany.

Z následujících důvodů vypadal šťavnatý jako jistý vítěz pro kontrolu roztočů:

1. Kyselina šťavelová je přirozenou součástí naší stravy, takže se s ní vyrovnáváme metabolismem.

2. Kyselina šťavelová je přirozenou součástí životního prostředí, takže nebudeme otrávit nic než roztoči.

3. Vzhledem k tomu, že kyselina šťavelová není rozpustná v lipidů (tuku), nebude se vytvářet ve vosku hřebenů.

4. Kyselina šťavelová je přirozená složka medu a ošetření šťavelanem nezvyšuje jeho koncentraci v medu.

5. Kyselina šťavelová je bezpečná a snadno se aplikuje.

---------------------------

Nežádoucí účinky kyseliny šťavelové:

Kyselina šťavelová může způsobit nežádoucí vedlejší účinky těm, kteří konzumují velké množství potravin obsahujících chemikálie nebo užívají drogy se soustředěnými množstvími. Často se tyto nežádoucí účinky vyvíjejí roky, protože koncentrace kyseliny šťavelové je příliš nízká. Nadměrné používání kyseliny šťavelové může způsobit tvorbu krystalů oxalátu v našem těle. Většina těchto krystalů tvoří v pozdějším stadiu ledvinové kameny, což způsobuje různé komplikace. Mezi závažnější nežádoucí účinky patří selhání ledvin a gastrointestinální poruchy, zejména po určitých typech operací.

Lidé, kteří konzumují velké množství vitaminu C, jsou nejvíce ohroženi. Je to proto, že když se tělo rozloží vitaminem C, uvolní se kyselina šťavelová a může se hromadit ve velkém množství za vzniku ledvinových kamenů.

----------------------

Fengchen Group je předním dodavatelem prášku oxalické kyseliny z Číny. Specializujeme se na velkoobchodní a hromadné množství, takže všichni naši klienti mají správný dodavatel prášku oxalové kyseliny, když ho potřebují. Když si koupíte nebo koupíte prášek z oxalické kyseliny, obráťte se prosím na společnost Fengchen Group.

-----------------------------

Použití a aplikace kyseliny šťavelové:

1. V metalurgickém průmyslu: Kyselina oxalová může být použita jako srážková a separační funkce
Kov vzácných zemin.
2. Ve farmaceutickém průmyslu: kyselina šťavelová je široce používána v tetracyklínech, oxytetracyklínech,
Fenobarbital a borneol, acheomycin, terramycin atd

3. V čistícím průmyslu: Kyselina šťavelová má některé využití při leštění pro mramor, odstraňovač hrdly, bělení, odstraňování špíny, zpracování dřeva, dřeva a hliníku atd.

4. V odvětví barvení a potiskování: Jako barvivo v barvicích procesech se používá asi 25% vyrobené kyseliny šťavelové. Kyselina šťavelová se používá jako redukční činidlo pro barvicí a polygrafický průmysl jako bělicí činidlo pro textil, nahrazující kyselinu octovou, jako barvicí mordant pro rychle pigmentové barvivo.

5. V organické syntetické látce: Kyselina šťavelová je také použita v pryskyřici 2133, v močovinformaldehydovém formovacím prášku, butadienovém katalyzátoru atd.

6. V elektrotechnickém průmyslu: Příprava chemických surovin pro porcelánový kondenzátor, příprava detergentu elektronového zařízení může někdy vyžadovat kyselinu oxalovou. Pro přípravu čisticí kapaliny pro elektrické přístroje.

7. V dalších aspektech: Kyselina šťavelová může být analytickým činidlem, surovinou chemických látek.

8. Kyselina šťavelová se používá v bělících prostředcích, zejména u buničiny. Používá se také v prášku na pečení a jako třetí činidlo v nástrojích pro analýzu oxidu křemičitého.

9. Hlavními aplikacemi kyseliny šťavelové jsou čištění nebo bělení, zejména pro odstraňování rzi (činidlo tvořící komplex železa). Jeho použitelnost u činidel odstraňujících rzi je způsobena tím, že se vytvoří stabilní ve vodě rozpustná sůl s železitým železem, feroxalátovým iontem. Kyselina šťavelová se používá jako bělící činidlo pro dřevo, odstraňuje černé skvrny způsobené rozpuštěným železem, které se při vnikání vody váže na dřevo.

10.Extraktivní metalurgie

Kyselina šťavelová je důležitým činidlem v chemii lanthanidu. Hydratované lanthanidové oxaláty se snadno vyrábějí ve velmi silně kyselých roztocích v hustě krystalické, snadno filtrované formě, z velké části bez kontaminace nelanthanidovými prvky. Tepelný rozklad těchto oxalátů poskytuje oxidy, což je nejběžněji uváděná forma těchto prvků na trhu.

11. Kyselina šťavelová se někdy používá v procesu anodického hliníku, s kyselinou sírovou nebo bez ní. Ve srovnání s eloxováním kyseliny sírové jsou získané povlaky tenčí a vykazují nižší drsnost povrchu.

-----------------------------

Osvědčení o analýze

Název produktu

Kyselina šťavelová

Testovací položka

Standard

Výsledek

Síran (S04)

≤ 0,1%

Dodržuje

Těžký kov

≤ 5ppm

<>

Železo

≤ 5ppm

<>

Chlorid

≤ 0,002%

Dodržuje

Zbytky zapalování

≤ 0,03% při 850 ° C

Dodržuje

Obsah kyseliny šťavelové

≥ 99,6% kyseliny šťavelové

99,9%

Školní známka

Technická třída

Tombarthite grade

Elektronický stupeň

Stanovení
Kyselina šťavelová

99,6% min

99,6% min

99,6% min

Síran (jako so4)

0,08% max

0,04% max

0,002% max

Chlorid (jako ci)

0,002% max

0,001% max

0,0005% max

Těžký kov (jako pb)

0,001% max

0,0005% max

0,0001% max

Popel

0,08% max

0,03% max

0,01% max

Železo (jako pe)

0,001% max

0,0005% max

0,0001% max

Vzhled
Kyselina šťavelová

Bílý krystal

Bílý krystal

Bílý krystal

--------------------------------------

Chemické vlastnosti

Toxicita koncentrované kyseliny šťavelové:

Kyselina šťavelová v koncentrované formě může mít při kontaktu a při požití škodlivé účinky; výrobci poskytují podrobnosti v bezpečnostních listech materiálu (MSDS). Není určena jako mutagenní nebo karcinogenní; existuje riziko vrozených malformací u plodu; může být škodlivý při vdechování a je velmi destruktivní pro tkáň sliznic a horních cest dýchacích; škodlivý při požití; škodlivý a destruktivní z tkáně a způsobuje popáleniny, pokud jsou absorbovány přes kůži nebo jsou v kontaktu s očima. Symptomy a účinky zahrnují pocit pálení, kašel, sípání, laryngitida, dušnost, křeče, zánět a edém hrtanu, zánět a edém průdušek, pneumonitida, plicní edém.

U lidí užívaná kyselina šťavelová má perorální LDLo (nejnižší letální dávku) 600 mg / kg. [34] Bylo hlášeno, že letální perorální dávka je 15 až 30 gramů.

Toxicita kyseliny šťavelové je způsobena selháním ledvin způsobeným vysrážením pevného šťavelanu vápenatého, což je hlavní složka ledvinových kamenů. Kyselina šťavelová může také způsobit bolest kloubů v důsledku tvorby podobných sraženin v kloubech. Při požití ethylenglykolu vzniká kyselina šťavelová jako metabolit, který může také způsobit akutní selhání ledvin.

-----------------------------

Nejvyšší kvalita, čistá továrna na výrobu práškového oxalátu v Číně; Čína p- Dodavatelé surovin oxalické kyseliny v Číně. Čína Výrobci oxalických práškových prášků v Číně.

Související produkty:


Pokud hledáte kyselinu šťavelovou, kyselinu ethandiovou kyselinu farmaceutickou a průmyslovou jakostí, kontaktujte nás. Jsme jedním z předních a profesionálních výrobců a dodavatelů v této oblasti v Číně. K dispozici je konkurenceschopná cena a dobrý poprodejní servis.
Hot Tags: kyselina šťavelová, kyselina ethandiová, farmaceutické a průmyslové jakosti, výrobci, dodavatelé, cena
Dotaz

Mohlo by se Vám také líbit