Melatonin, melatonin

Název produktu: Melatonin Synonyma: Melatonin, N-Acetyl-5-Methoxytryptamin Číslo CAS: 73-31-4 Charakteristika: bílý nebo světle žlutý prášek Test: 99% Minimální molekulový vzorec: C13H16N2O2; Struktura: Balení: Balení: 25 Kgs / Fibre drum KEY slova: Melatonin, Melatonin -------------------------

Podrobnosti o produktu

Melatonin picture, Melatonine picture.jpg

Název produktu: Melatonin

Synonyma: melatonin, N-acetyl-5-methoxytryptamin

Číslo CAS: 73-31-4

Charakteristika: bílý nebo světle žlutý prášek

Test: 99% Min

Molekulární vzorec: C13H16N2O2;

Struktura:

Melatonin, Melatonine structure formula.jpg

Balík:

Balení: 25kgs / Fiber Drum


Klíčová slova: melatonin, melatonin

-------------------------

Popis melatoninu:

Melatonin, také známý jako N-acetyl-5-methoxy-tryptamin, je hormon, který je produkován šišinovou žlázou u zvířat a reguluje spánek a bdění. Melatonin je také vyráběn v rostlinách, kde působí jako první linie obrany před oxidačním stresem.


Melatonin je hormon, který se nachází v těle přirozeně. Melatonin používaný jako léčivo se obvykle provádí synteticky v laboratoři. Melatonin nebo melatonin jsou nejčastěji dostupné ve formě tablet. Je však k dispozici také v podobách, které lze umístit do tváře nebo pod jazykem. Melatonin je absorbován přímo do těla.


U zvířat se melatonin podílí na unášení cirkadiánních rytmů, včetně časování spánku-bdění, regulace krevního tlaku, sezónní reprodukce a mnoho dalších. Mnohé z biologických účinků Melatoninu u zvířat se produkují prostřednictvím aktivace melatoninových receptorů, zatímco jiné jsou kvůli své úloze antioxidantů, se zvláštním důrazem na ochranu jaderné a mitochondriální DNA.


Jako lék se melatonin používá k léčbě nespavosti; vědecké důkazy však nepostačují k prokázání přínosu v této oblasti. Melatonin se prodává v mnoha zemích jako běžná léčiva.


Melatonin pomáhá hodně v oblasti úpravy vnitřních hodin těla. Využívá se pro jet lag, pro úpravu cyklů spánku-probuzení u lidí, jejichž denní pracovní program se mění, a pro pomoc nevidomým při vytváření denního a nočního cyklu.

Funkce melatoninu:

- Antioxidant

Vedle své funkce synchronizátoru biologických hodin je melatonin silným zachraňováním radikálů a širokospektrickým antioxidantem. V mnoha méně složitých formách života je to jediná známá funkce. Melatonin je antioxidant, který může snadno procházet buněčné membrány a hematoencefalickou bariéru. Tento antioxidant je přímý zachraňovač radikálů kyslíku a dusíku. Melatonin spolupracuje s dalšími antioxidanty, což pomůže zlepšit celkovou účinnost každého antioxidantu. Melatonin je také široce prokázán, že je dvakrát tak účinný jako vitamin E. Je považován za nejúčinnější lipofilní antioxidant. Důležitou vlastností melatoninu, která ho odlišuje od ostatních klasických radikálů, je to, že jeho metabolity jsou také nakažlivá, co se nazývá kaskádová reakce. Také odlišný od ostatních klasických antioxidantů, jako je vitamin C a vitamín E, má melatonin amfifilní vlastnosti. Ve srovnání se syntetickými mitochondriálními cílovými antioxidanty je melatonin považován za srovnatelnou ochranu proti mitochondriálním oxidačním stresům.


-Cirkadiánní rytmus

U zvířat je primární funkcí melatoninu regulace denních a nočních cyklů. Hladiny melatoninu u lidských kojenců se stanou normálními přibližně v 3. měsíci po narození, přičemž nejvyšší hladiny se měří mezi půlnocí a 8:00. Lidská produkce melatoninu klesá s věkem. Také, jak se děti stanou teenagery, je noční plán uvolňování melatoninu zpožděn, což vede k pozdější době spánku a bdění.


-Imunitní systém

Melatonin interaguje s imunitním systémem. Mechanizmus působení těchto interakcí je nejasný. Zdá se, že protizánětlivý účinek je nejrelevantnější a nejdůležitější vlastností melatoninu. Bylo provedeno několik studií určených k posouzení účinnosti melatoninu při léčbě onemocnění. Většina stávajících údajů je založena na malých, neúplných klinických studiích. Jakýkoli pozitivní imunologický účinek je považován za výsledek melatoninu působícího na vysoce afinitní receptory exprimované v imunokompetentních buňkách. V předklinických studiích melatonin může zvýšit produkci cytokinů a tímto způsobem neutralizovat získané imunodeficience. Mnoho studií také naznačuje, že melatonin by mohl být užitečným bojem proti infekčním chorobám, včetně virových a bakteriálních infekcí a potenciálně při léčbě rakoviny.

--------------

Indikace melatoninu:

Neschopnost usnout (nespavost); Syndrom pozdní fáze spánku; nespavost spojená s poruchou pozornosti s hyperaktivitou; nespavost způsobená některými léky s vysokým krevním tlakem nazývanými beta-blokátory; a problémy s spánkem u dětí s vývojovými poruchami, včetně autismu, mozkové obrny a intelektuálního postižení. Melatonin je také používán jako pomoc při spánku po přerušení užívání benzodiazepinových léků a ke snížení nežádoucích účinků při zastavení kouření.


Jiné aplikace melatoninu zahrnují rakovinu prsu, rakovinu mozku, rakovinu plic, rakovinu prostaty, rakovinu hlavy, rakovinu krku a gastrointestinální rakovinu. Melatonin se také používá pro některé vedlejší účinky léčby rakoviny (chemoterapie), včetně ztráty hmotnosti, bolesti nervů, slabosti a sníženého počtu buněk tvořících sraženinu (trombocytopenie).


Melatonin je také používán k uklidnění lidí dříve, než jim bude podána anestézie na operaci.

Formy melatoninu, které mohou být absorbovány přes tvář nebo pod jazykem, se používají pro nespavost, poruchu směnné práce a pro uklidnění lidí před přijetím anestezie k chirurgickému zákroku.


Někdy lidé aplikují melatonin na pokožku, aby chránili před sluncem.

Melatonin může být také injektován do svalu, aby pomohl léčit rakovinu.

----------------------

Fengchen Group je předním dodavatelem prášku melatoninu z Číny. Specializujeme se na velkoobchodní a hromadné množství, abychom zajistili, že všichni naši klienti mají správný dodavatel prášku melatoninu, když ho potřebují. Když si koupíte nebo koupíte prášek Melatonin, obráťte se prosím na společnost Fengchen Group.

-------------------

Použití Melatoninu - Melatoninu Výhody

Ačkoli melatonin je velmi populární jako spánková péče nebo spánková pomoc a jako přírodní léčba nespavosti. Melatonin má jiné aplikace kromě zlepšení spánku. Výzkumy ukazují, že melatonin lze použít jako antioxidant, látku chránící proti rakovině, látku chránící kůži, antikoncepci a jako léčbu sezónní afektivní deprese. Melatonin je multifunkční hormon, který je přirozeně vytvářen lidským tělem. Existuje mnoho dalších žádostí o melatonin, které jsou ještě dnes studovány.


-Melatonin pro pomoc při spánku / melatonin jako přírodní spací léčbu.

Melatonin je přirozená pomoc při spánku. Během dne je hladina melatoninu v krvi nízká a v noci se zvyšuje. Melatoninové doplňky, které jsou podávány během dne, způsobují, že se někdo cítí ospalý. Přírodní produkci melatoninu v mozku je nejvyšší mezi 2am a 4am a klesá jako osoba stárne. Uživatelé melatoninu hlásili nárůst živosti a četnosti svých snů.

-Melatonin jako antioxidant. Je aktivní ve vodní a olejové fázi. Vitamín C a glutathion jsou aktivní pouze ve vodní fázi, zatímco vitamin E a vitamín A jsou aktivní pouze v olejové fázi.


- Ochrana před rakovinou (možné protinádorové vlastnosti). Ženy s rakovinou prsu mají nižší hladiny melatoninu ve srovnání s jednotlivci bez rakoviny. Melatonin rovněž inhibuje růst některých typů buněk rakoviny prsu. Předběžné experimenty naznačují, že melatonin může zvýšit účinnost některých chemoterapeutických léků. Muži s rakovinou prostaty mají také nižší hladiny melatoninu než normální jedinci. Mnoho výzkumů naznačuje, že přidání melatoninu k běžným protirakovinným lékům zvyšuje přežívací hladiny mužů s metastatickým karcinomem prostaty.

- Perorální kontraceptiva. Melatonin také hraje důležitou roli v endokrinně-reprodukčním systému a pomůže omezit cirkulaci leutenizačního hormonu. Melatonin může potlačit ovulaci u žen a byl navržen pro použití v kombinaci s jinými antikoncepčními prostředky. Některé studie naznačují, že melatonin skutečně stimuluje reprodukci. Je třeba poznamenat, že když muži užívají vysoké dávky melatoninu, dochází ke snižování pohyblivosti spermií a pohlavního styku.


- melatonin pro pacienty s Alzheimerovou chorobou - melatonin má některé pozitivní účinky na pacienty trpící Alzheimerovou chorobou. Může zlepšit spánek a zpomalit kognitivní poruchy.

- Melatonin může být posilovač imunitního systému.

Melatonin má protizánětlivé schopnosti.

- Anti-úzkost je další použití melatoninu.

- Ochrana kůže před ultrafialovým zářením. Místní melatonin v kombinaci s vitaminem C a E vykazuje ochrannou vlastnost. Melatonin může být použit jako přírodní opalovací krém.

- Deprese a sezónní afektivní porucha - Některé studie ukazují, že lidé trpící závažnou depresí nebo panickou poruchou mají nízké hladiny melatoninu v krvi. Existují experimentální studie, které ukazují, že melatonin zvyšuje hladiny serotoninu, což pomáhá snížit příznaky depresivních onemocnění.


- Boj proti nespavosti. Nyní je téměř dokázáno, že melatonin užívaný ústy před spaním pomáhá člověku usnout rychleji. Nejlepší je užít melatonin 1 nebo 1,5 hodiny před spaním. Melatonin zlepšil spánek a potlačil zapínání slunečního záření, což je účinek pozorovaný bez ohledu na souběžnou léčbu používanou k léčbě kognitivních nebo behaviorálních příznaků AD. Zdá se, že léčba melatoninem představuje selektivní terapii k zmírnění záchvatu a zpomalení vývoje kognitivních poruch u pacientů s AD.

-Jet Lag a pracovní posuny. Melatonin snižuje dobu potřebnou k vytvoření normálního režimu spánku a zkracuje dobu potřebnou k usnutí a snižuje únavu během dne. Práce v nočních směnách nebo při pobytu v noci narušuje biologické hodiny těla. To způsobuje, že únava, závratě a postižení mají jasné myšlení. Použití melatoninu před spaním pomáhá obnovit funkci biologických hodin a zmírňuje tyto příznaky.


- Anti-aging / dlouhověkost. Pozitivní účinky melatoninu na hluboký regenerační spánek mohou také představovat delší životnost. Univerzita v Rajasthanu v Indii testovala vliv chronického podávání nízkých dávek melatoninu proti věkem vyvolanému oxidativnímu stresu na tkáních myší. Výsledkem studie je skutečnost, že melatonin je schopen snížit věkem vyvolaný pokles v přirozeném antioxidačním systému těla. Studie také naznačuje, že melatonin působí také jako zachraňovač volných radikálů a činidlo proti stárnutí.

--------

Melatonin je neurohormon vylučovaný epifýzou v mozku a je dobře známý pro způsobení a regulaci spánku. Světlo potlačuje syntézu melatoninu. Primární použití melatoninu jako doplněk spočívá v normalizaci abnormálních typů spánku.

Nepravidelné spánkové vzorce jsou spojeny s celou řadou zdravotních problémů a předčasného stárnutí. Melatonin je hormon používaný vaším tělem, který vám pomůže usnout, a tak je doplněk považován za způsob, jak dosáhnout pravidelného spánku. To je obzvláště užitečné pro lidi, kteří pracují na směny nebo jet zaostávají.


Další výhody melatoninu zahrnují obecné neuroprotektivní účinky, protože melatonin je silný antioxidant. Melatonin má také několik protirakovinných vlastností a v současné době se zkoumá za svou roli v boji proti rakovině prsu. Zdá se, že nemá příliš velký vliv na chudou hmotu nebo tělesný tuk, ale potenciálně zastaví vaše tělo, aby získalo více tuku. Doplněk melatoninu také přispívá k očním zdravím, případně snižuje tinnitus a zlepšuje náladu (tím, že vám pomůže lépe spát).

Melatoninův primární mechanismus pomáhá snížit čas potřebný k usnutí (jako hormon, to je jeho primární práce).

---------------------------------------

Produkční rutina melatoninu

Melatonin, Melatonine production flow chart.jpg

-----------------------------

Špičková kvalita, čistá melatoninová prášková / substance továrna v Číně; Čína Melatonin Powder Dodavatelé surovin v Číně. Čína Melatonin Práškové Výrobci v Číně.

Pokud hledáte melatonin, melatonin, kontaktujte nás. Jsme jedním z předních a profesionálních výrobců a dodavatelů v této oblasti v Číně. K dispozici je konkurenceschopná cena a dobrý poprodejní servis.
Hot Tags: melatonin, melatonin, výrobci, dodavatelé, cena
Dotaz

Mohlo by se Vám také líbit